Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (5.06-9.06)

Politechnika Łódzka zaczęła rekrutację - pisał w tym tygodniu Michał Kałach z Dziennika Łódzkiego. Podkreślił m.in., że PŁ ma przyjazny dla kandydatów system rekrutacji. W ramach jednej opłaty każdy może wysłać aż 8 zgłoszeń na różne kierunki (link do tekstu).

O Festiwalu Piwa na Politechnice Łódzkiej, i o tym jakie pić i jak je warzyć pisała Agata Kurpacz w Gazecie Wyborczej. To był już siódmy festiwal zorganizowany przez studentów PŁ. Podczas imprezy można było nie tylko spróbować, ale i nauczyć się robić piwo rzemieślnicze (link do tekstu).

Media dużo miejsca poświęciły informacji, że Politechnika Łódzka i firma Anwil zacieśniają współpracę. Redaktor Paweł Patora z Dziennika Łódzkiego podkreślił stwierdzenie rektora PŁ w trakcie uroczystości, że ministerstwo słusznie kładzie nacisk na praktyczyny profil kształcenia, a współpraca tak potężnego partnera jakim jest Anwil, daje PŁ szansę na zrealizowanie tych celów (link do tekstu). Materiał filmowy z podpisania umowy można też obejrzeć na stronie TVP Łódź (link do materiału).

O multidyscyplinarnych studiach nad rewitalizacją pisała Janina Blikowska w Rzeczpospolitej. Dwie łódzkie uczelnie otwierają współlny unikatowy kierunek studiów: rewitalizacj miast. Rekrutacja już trwa... (link do tekstu).

Łódzcy studenci laureatami ABB IT Challenge napisano w serwisie Nauka w Polsce. Studenci z PŁ zwyciężyli w 10. edycji ogólnopolskiego konkursu technologicznego w Krakowie. Za pomysł aplikacji umożliwiającej użytkownikowi swobodną wizualizację rozmieszczania mebli otrzymali 25 tys. zł (link do tekstu).

Bioaktywne implanty pomogą w intymnych schorzeniach milionom kobiet można było przeczytać na stronie Dziennika w magazynie Zdrowie  (przedruk info. z  PAP). Międzynarodowe konsorcjum, z udziałem naukowców z Politechniki Łódzkiej, opracowało implanaty polimerowe, które mają posłużyć do leczenia operacyjnego zaburzeć statyki narządów płciowych kobiet - obniżania organów miednicy i wysiłkowego nietrzymania moczu (link do tekstu).

Data dodania:2017-06-09
Małgorzata Trocha