Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (3-7.07)

O programie "doktoratów wdrożeniowych" realizowanych w 54 jednostkach dużo pisały, w mijającym tygodniu wszystkie media.

Nowelizacja ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym, która weszła w życie pod koniec kwietnia br., wprowadziła nową formę kształcenia na studiach doktoranckich - "doktoraty wdrożeniowe". Na Politechnice Łódzkiej, od października, taki program edukacji będą realizowały cztery wydziały (link do tekstu w serwisie PAP).

W poprzednim  tygodniu naukowcy z Politechniki Łódzkiej zdobyli kolejne trzy złote medale, tym razem na zakończonych  10. Międzynarodowych Targach Wynalazków  w Katowicach. Z  PŁ nagrodzono: leczniczą bieliznę, tekstroniczny system "antychrapek" oraz  system służący do kontroli obróbki strumieniowo-ściernej napisała w Gazecie Wyborczej Aleksandra Pacułek. W wydarzeniu wzięło udział 170 wynalazków z 18 krajów świata (link do tekstu).

Data dodania:2017-07-07
Małgorzata Trocha