Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (29.05-2.06)

Mijający tydzień obfitował w mediach w wiele informacji o sukcesach Politechniki Łódzkiej. Studenci - informatycy z PŁ okazali się najlepsi w konkursie ABB IT Challenge.

Izabella Berkowska z Radia Łódź informowała, że Zespół HomU z Politechniki Łódzkiej zaprojektował innowacyjne narzędzie dla architektów i designerów wnętrz. Dzięki wykorzystaniu technologii mieszanej rzeczywistości rozszerzonej, można będzie na bieżąco obserwować interakcje mebli w komponowanej przestrzeni (link do tekstu).

Wiele miejsca media poświęciły tematowi roboterapii dla dzieci w projektach studentów PŁ. Na stronie PAP czytamy, że studenci Politechniki Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych w ramach projektu "Robototerapia" opracowali interaktywne gry i zabawki, matę sensoryczną czy miękkiego robota. Mają one wspomagać terapię sensoryczną dzieci (link do tekstu).

Studenci PŁ znaleźli się po raz kolejny, w prestiżowym konkursie łazików marsjańskich czytamy w Gazecie Wyborczej. Agata Kurpacz z GW napisała, że Raptorsi są jedną z 36 drużyn z całego świata, które będą walczyć w zawodach na środku amerykańskiej pustyni (link do tekstu).

Urbanistka z PŁ - dr Małgorzata Hanzl, napisała w Gazecie Wyborczej, że remonty ulic w śródmieściu robione są źle. W liście do GW stwierdziła, że jeśli chcemy, aby ktokolwiek w śródmieściu dobrowolnie mieszkał, a nie tylko przez nie przejeżdżał, to potrzebujemy równych, wygodnych i odpowiednio szerokich chodników... (link do tekstu).

Naukowcy z PŁ pracują m.in. nad opakowaniami, które będą dostosowywać  kolor do zawartości. Indykatory pochodzenia roślinnego mają wskazywać na to, czy znajdująca się w nich żywność jest świeża - czytamy na stronie PAP (link do tekstu).

Jak co roku media lokalne dużo pisały o Juwenaliach 2017 na Politechnice Łódzkiej. Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego napisał, że na uczelni zaczyna się dwudniowy finał juwenaliów Politechniki Łódzkiej, od 2 czerwca. Darmowe koncerty będą mieszanką rapu, disco-pola i rocka (link do tekstu).

Data dodania:2017-06-02
Małgorzata Trocha
Zespół Raptors z PŁ, na zawodach w USA.