Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (28.10-4.11.2017)

W ubiegły piątek i sobotę (27-28.10) na Politechnice Łódzkiej obchodzono hucznie jubileusz 25-lecia Centrum Kształcenia Międzynarodowego.

W ramach jublileuszu były spotkania z absolwentami, warsztaty projektowe oraz  uroczysta GALA IFE w Zatoce Sportu, podczas której wręczano odznaki i medale. - Na obchody IFE do Łodzi przyjechali absolwenci z całego świata - napisała Aleksandra Pacułek z Gazety Wyborczej (link do tekstu).

O jubileuszu Centrum Kształcenia Międzynarodowego pisał też Maciej Kałach w Dzienniku Łódzkim. - Przez 25 lat mury IFE opuściło ponad 2 500 wychowanków, spośród których znakomita większość osiągnęła sukces zawodowy - czytamy w DŁ w tekście poświęconym obchodom (link). Zachęcamy też do obejrzenie krótkiego materiału filmowego ze spotkania z absolwentami, zrealizowanego przez telewizję Toya zatytułowanego "IFE we wspomnieniach".

Polecamy do przeczytania w Rzeczpospolitej wywiad Rafała Mierzejewskiego z absolwentem PŁ, Filipem Miłoszewskim - współzalożycielem i współwłaścicielem łódzkiej firmy Listonic.  - Na rynku mobilnym trzeba działać globalnie. Dziś każde rozwijające się miasto musi posiadać prężną scenę startupową - mówi F. Miłoszewski, który wspólnie z kolegami opracował pierwszą aplikację na telefon ułatwiającą zakupy. - Nasz długofalowy cel to zrobić najlepszą listę zakupów na świecie (link do tekstu).

Data dodania:2017-11-03
Małgorzata Trocha
Budynek Centrum Kształcenia MIędzynarodowego PŁ (IFE).