Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (27.01 -2.02)

Aleksandra Pacułek z Gazety Wyborczej napisała o prestiżowej nagrodzie dla byłego rektora Politechniki Łódzkiej. Prof. Jan Krysiński otrzymał "Wybitną Gwiazdę" za całokształt osiągnięć w zakresie umiędzynarodowienia.

Radio Łódź podało informację, że dwoje łodzian zostało laureatami Nagrody Akademickiej Gwiazdy Internacjonalizacji: prof. Jan Krysiński z PŁ oraz dr Monika Kopytowska z UŁ. O laureatach nagrody krótki materiał filmowy przygotowała TVP Łódź.

Studniówka najlepszego w województwie łódzkim, w tegorocznym Rankingu Perspektyw, Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej odbyła się 27 stycznia w willi Impresja w Pabianicach. Dziennik Łódzki zmieścił  bardzo dużo zdjęć z balu oraz film.

Największa w Łodzi ścianka wspinaczkowa prawie gotowa poinformowała Aleksandra Pacułek w Gazecie Wyborczej. W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej powstaje jedna z największych w Polsce ścianek wspinaczkowych. Jeszcze w tym miesiącu ma być gotowa.

Czy Trela słusznie straszy łódzkie uczelnie Gowinem? pyta Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego. Przedstawiciele poszczególnych uczelni wstrzymują się od komentarzy informacji prezentowanych przez wiceprezydenta Łodzi - Tomasza Trelę dotyczącej likwidacji niektórych wydziałów po wprowadzeniu reformy Jarosława Gowina.

Politechnika Łódzka stara się o amerykańskie i europejskie akredytacje donosi  PAP w serwisie Nauka w Polsce. Zdaniem rektora PŁ, prof. Sławomira Wiaka, umiędzynarodowienie jest ważnym obszarem strategii uczelni, a PŁ jest w tej chwili najbardziej aktywną wśród uczelni technicznych w aplikowaniu o akredytacje zagraniczne.

Kamera, która widzi (prawie) wszystko. Oto wynalazek polskich inżynierów - to tytuł artykułu Jakuba Kapiszewskiego w Gazecie Prawnej. Inżynierowie z Politechniki Łódzkiej z kamerą  GekonCam starają się udoskonalać  istniejące technologie video.

Rektor PŁ wystąpił w programie "Kolej na ... ". Podczas podróży pociągiem, prof. Sławomir Wiak w rozmowie z Magdaleną Michalak z TVP Łódź opowiada o ksztalceniu studentów, swojej pracy, podróżach i pasjach.

Data dodania:2018-02-02
Małgorzata Trocha
Na zdjęciu drugi od p.prof. Jan Krysiński z laureatami nagrody Gwiazda Internacjonalizacji. fot.Janusz Pilszak, archiwum PolSl.