Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (26-30.06)

Aplikacja zakupowa Listonic stworzona przez absolwentów Politechniki Łódzkiej to najczęściej pobierany tego typu program na rynkach anglojęzycznych, można było przeczytać w mijającym tygodniu na stronie serwisu PAP Nauka w Polsce.

To co wyróżnia aplikację zakupową Listonic, zdaniem twórców, to zbieranie opinii użytkowników i wdrażanie ich w życie. Duża ilość wersji językowych sprawia, że aplikacja ma szansę zawojować świat (link do tekstu).

Redaktor Michał Kałach napisał w Dzienniku Łódzkim, że Gimnazjum PŁ jest znów najlepsze. Uczniowie Publicznego Gimnazjum Politechniki uzyskali najlepsze oceny na teście końcowym z matematyki, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tym samym, po raz drugi, PG PŁ okazało się najlepszą szkołą w gronie 396 gimnazjów w województwie łódzkim.

O tym, że naukowcy z Politechniki Łódzkiej stworzyli unikatową technologię modyfikacji implantów kostnych, mogliśmy przeczytać na stronie Polskiej Agencji Prasowej (link do tekstu). We współpracy z firmą Medgal z Białegostoku, opracowali i opatentowali technologię wytwarzania biokompatybilnych powłok węglowych z domieszką krzemu (Si-DLC).

Data dodania:2017-06-30
Małgorzata Trocha