Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (21-27.10)

W ostatnim tygodniu Politechnice Łódzkiej przybyło dwóch nowych profesorów. Prezydent RP wręczył 26 października nominacje profesorskie dwóm naukowcom z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ: prof. Markowi Lefikowi oraz prof. Ewie Liwarskiej-Bizukojć. Relację z wydarzenia możemy obejrzeć na stronie Prezydent.pl.

Marszałek Województwa Łódzkiego przyznał nagrody za prace naukowe o regionie. Najwięcej wniosków na konkurs wpłynęło z UŁ (27), następnie z Politechniki Łódzkiej - 16 zgłoszeń, dwa z nich zostały nagrodzone przez Marszałka napisał  Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego (link do tekstu).

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceniło łódzkie uczelnie pisała Aleksandra Pacułek w Gazecie Wyborczej. Sześć z 10 wydziałów Politechniki Łódzkiej zostało ocenionych jako jednostki na bardzo dobrym poziomie (kategoria A) pozostałe uzyskały kategorie B.

Politechnika Łódzka za Legią Akademicką poinformował Dziennik Łódzki. - Senat PŁ pozytywnie zaopiniował przystąpienie uczelni do programu Legia Akademicka, realizowanego w porozumieniu z resortami obrony oraz nauki i szkolnictwa wyżyszego -  napisał Sławomir Sowa (link do tekstu).

Publiczne Liceum Ogólnokształcące PŁ obchodzi 10-lecie. Czas na Bal Absolwentów, choć najstarsi z nich dobiegają "30" -  napisał Maciej Kałach w Dzienniku Łódzkim (link do tekstu).

Umysły ścisłe  są otwarte na kulturę – czytamy na stronie portalu Tulodz. Politechnika Łódzka rozpoczyna kolejny 11. sezon z Czwartkowym Forum Kultury (link do informacji).

Data dodania:2017-10-27
Małgorzata Trocha