Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (18-24.11.2017)

Mijający tydzień był dla studentów Politechniki Łódzkiej bardzo owocny. Za swoje osiąnięcia w nauce i kreatywność odebrali sporo nagród.

W Zamku Królewskim w niedzielę (19.11), wręczono nagrody najlepszym studenckim kołom naukowym. W najbardziej prestiżowej kategorii - Projekt Roku, główną nagrodę zdobyli studenci z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej z SKN "Oktan". O wydarzeniu można przeczytać w wiadomościach na onecie.

W minioną sobotę (18.11) w Zatoce Sportu PŁ walczyło prawie 200 robotów w jubileuszowych, 10.  Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge zorganizowanych przez Koło Robotyki i Automatyki na PŁ. Obecnie to największa impreza robotyczna w Polsce, która przyciąga z roku na rok, coraz więcej entuzjastów najnowszych technologii zarówno z kraju, jak i zagranicy. W Dzienniku Łódzkim zamieszczono obszerną relację z zawodów, bogato ilustrowaną zdjęciami.

Również w sobotę (18.11) w Teatrze  Nowym w Łodzi odbyła się uroczysta Gala wręczenia Stypendiów Miasta Łodzi oraz dyplomów laureatom Programu Młodzi w Łodzi. Najwięcej stypendiów trafiło do studentów Politechniki Łódzkiej. Maciej Kałach w Dzienniku Łódzkim napisał, że z największego wsparcia cieszą się zdobywcy Stypendiów Miasta Łodzi.

Przez dwa dni, 22 i 23 listopada, na Politechnice i w Uniwersytecie odbywały się Łódzkie Dni Informatyki (ŁDI). Wykład „Sieć 5G – ewolucja czy rewolucja? Trendy, wyzwania, możliwości ” otwierający wydarzenie na PŁ, wygłosiła minister cyfryzacji - Anna Streżyńska. Technologia 5G to przyszłość - napisał po wydarzeniu Krzysztof Boczek w Gazecie Wyborczej. Prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska podczas spotkania na PŁ powiedziała: Łódż jest gotowa do nowej technologii  5G -  o czym  możemy się przekonać w materiałe przygotowanym przez TV Toya.

Data dodania:2017-11-24
Małgorzata Trocha
Na zdj. Paulina Pędziwiatr z SKN Oktan ze statuetką za Projekt Roku 2017. Foto.arch. organizatorów.