Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (16.01-21.01)

W mijającym tygodniu Dziennik Łódzki pisał o laureatach VI edycji Łódzkiego Testu Informatyków, w którym wzięło udział 200 studentów. Pierwsze trzy miejsca zajęli studenci z PŁ. Polska Agencja Prasowa (PAP) pisała o humanoidalnych robotach, które mogą pomóc w zadbaniu o zdrowie osób spędzających wiele godzin przed komputerami.

Studenci z PŁ opracowali projekt wykorzystania robotów do wyrobienia u osób pracujących na stanowiskach komputerowych nawyku robienia przerw w pracy (link do tekstu). PAP poinformowała, także że Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ uruchomi w przyszłym roku studia dla inżynierów- projektantów we współpracy z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (link do tekstu).

W czwartek, 19 stycznia, odbył się na PŁ wernisaż wystawy retrospektywnej  - Huculszczyna - po XVIII Wyprawie Naukowej organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Architektury „XI Piętro” o czym szeroko informowały media.

Pod koniec tygodnia PAP, a za nią szereg mediów, pionformowało o łódzkim start-upie założonym przez specjalistki z Politechniki Łódzkiej. Zespół młodych innowatorów pracuje nad opaską tekstylną do kontroli nawodnienia organizmu dla osób aktywnie uprawiających sport oraz  małych dzieci i seniorów, u których pragnienie zanika z wiekiem. myHydro ma być innowacyjnym rozwiązaniem będącym połączeniem tekstyliów z elektroniką i medycyną. Wkrótce mają się rozpocząć badania prototypu opaski na grupie pacjentów, a gotowy produkt ma się pojawić na rynku mniej więcej za trzy lata (link do tekstu).

Data dodania:2017-01-20
Małgorzata Trocha
Okładka folderu informacyjnego o Politechnice Łódzkiej.