Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (16-21.12.2017)

8,5 milionów dla naukowców z Politechniki Łódzkiej czytamy w informacji podanej na stronie Radia Łódź.

PŁ otrzymała dofinansowanie dla 6 projektów realizowanych ze środków unijnych w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój 2014-2020. To najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni w Polsce. Serwis Prasowy PAP Nauka w Polsce poinformował o 23 mln zł unijnego dofinansowania na projekty z udziałem Politechniki Łódzkiej. O środki w tym konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju mogły ubiegać wyłącznie konsorcja złożone z jednostek naukowych i przedsiębiorstw.

Uczniowie walczą o indeksy Politechniki Łódzkiej można przeczytać na stronie Gazety Wyborczej Dobiega końca ogólnopolski konkurs Fascynująca Fizyka  zorganizowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wybitna młodzież przez cztery miesiące przygotowała eksperymenty. Wkrótce niezwykle ciekawe pokazy.

Walka ze smogiem toczy się na wielu frontach to tytuł wywiadu w Rzeczpospolitej z prof. Władysławem Mielczarskim z Politechniki Łódzkiej. Ekspert odpowiada m.in na pytanie czy wycofanie się z energetyki opartej na węglu i wprowadzenie energetyki jądrowej rozwiązałoby problem smogu?

Zastępca ministra Szyszki zdecyduje o geotermii dla łódzkiej Zatoki Sportu napisał w Dzienniku Łódzkim Michał Kałach. Do końca tego roku główny geolog kraju ma wydać opinię, decydująca dla przyszłości projektu geotermii Politechniki Łódzkiej.

Data dodania:2017-12-21
Małgorzata Trocha