Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (15-21.07)

Politechnika Łódzka podsumowała nabór na studia w nowy roku akademickim. Najpopularniejsza jest informatyka napisał w Dzienniku Łódzkim Maciej Kałach.

Na informatykę wpłynęło około 1200 zgłoszeń na każdy z prowadzących go wydziałów: Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej oraz Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Uczelnia przygotowała na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia 4750 miejsc na 42 kierunkach. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 25 lipca (link do tekstu).

Czy solarny pojazd łódzkich studentów podbije Australię? To pytanie zadawało wielu dziennikarzy w publikacjach prasowych. W mijającym tygodniu media szeroko rozpisywały się o nowym samochodzie solarnym studentów Politechniki Łódzkiej - Eagle Two. Premiera pojazdu odbyła 14 lipca w hali dworca Łódź Fabryczna. To jest już drugi bolid napędzany energią słoneczną, zbudowany przez studentów PŁ (link do tekstu).

Student PŁ wygrał ogólnopolski konkurs. W nagrodę pojedzie do Chin, do siedziby Huawei - informowała Gazeta Wyborcza. Bartosz Koralewski został laureatem programu HUAWEI Seeds fot he Future 2017 w Polsce. Znalazł się wśród 12 laureatów tegorocznej edycji programu i weźmie udział w warsztatach technologicznych w Chinach (link do tekstu).

Data dodania:2017-07-21
Małgorzata Trocha
Premiera Eagle Two w hali dworca Łódź Fabryczna. Na zdjęciu studenci, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i władze uczelni. fot. Filip Podgórski PŁ