Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (13.02 - 17.02)W mijającym tygodniu media najwięcej pisały o unikatowym ubranku dla wcześniaków opracowanym na Politechnice Łódzkiej pod kierunkiem prof. Izabelli Krucińskiej.

 

 

Na stronie Polskiego Radia można obejrzeć zdjęcia z laboratorium na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ, gdzie prowadzone są badania (link do strony PR). Ubranka mają chronić wcześniaki przed utratą wody z organizmu wskutek parowania, jednocześnie pozwalając zachować komfort termiczny.

 

 


W piątkowym Dzienniku Łódzkim Jacek Losik napisał o żeglarzach z PŁ, którzy jadą do Francji na największe międzynarodowe, akademickie regaty w Europie (Course Croisiere EDHEC).  W ubiegłym roku zespół żeglarzy z PŁ zajął trzecie miejsce wśród załóg złożonych tylko ze studentów i piąte w ogólnej klasyfikacji. Udział w zawodach jest kosztowny i dlatego studenci poszukują  sponsorów.

 

 


Pod koniec tygodnia na stronie Expresu Ilustrowanego Piotr Jach zamieścił obszerny, bogato ilustrowany artykuł o Zatoce Sportu, czyli Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym PŁ. Pomimo opóźnienia, budowa obiektu wchodzi już w końcową fazę. Baseny i hale są już w stanie gotowym (link do tekstu, filmu i zdjęć). Na ścianie hali z basenami zawiśnie monstrualny telebim o powierzchni 60 mkw, wyświetlający obraz w jakości HD, o wyjątkowo szerokim kącie widzenia.


Data dodania:2017-02-17
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
IFE Sailing, czyli załoga żeglarska studentów IFE

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE