Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (12-18.08)

W mijającym tygodniu media dużo miejsca poświęciły informacji o zabytkowym rektoracie Politechniki Łódzkiej, który odzyskał spalony w pożarze w lipcu 2016 r. dach.

W środę, 16 sierpnia około godziny 12.00 w obecności licznie zgromadzonej publiczności, odbyło się umieszczenie kopuły na wieży. Aby podkreślić wagę wydarzenia, przygotowano specjalnie na tę okazję akt restytucyjny, który podpisał rektor PŁ - prof. Sławomir Wiak, w obecności dziennikarzy. Następnie dokument został zamknięty w metalowej tubie i umieszczony w kopule.

Polska Agencja Prasowa w serwisie Nauka w Polsce zamieściła informację, że "montaż charakterystycznej wieży zakończył w środę pierwszy etap remontu zabytkowej willi Reinholda Richtera, będącej siedzibą rektoratu Politechniki Łódzkiej" (link do tekstu).

Informację, że wieża z iglicą wróciła na dach rektoratu Politechniki Łodzkiej zamieściły w wiadomościach lokalne telewizje i Teleexpress (link do materiału w TVP Łódź).

Aleksandra Pacułek w Gazecie Wyborczej napisała, że w willi Richtera odtworzono już konstrukcję dachu razem z charaktersytyczną kopuła na wieży budynku, odnowiono stropy i kominy (link do tekstu).

Redaktorzy: Paweł Patora i Michał Kałach z Dziennika Łódzkiego, napisali na temat remontu byłego rektoratu kilka, bogato ilustrowanych tekstów.  Montaż wieży to symboliczny koniec pierwszego etapu prac remontowych napisał red. M. Kałach (link do tekstu).

Data dodania:2017-08-18
Małgorzata Trocha
Umieszczenie zabytkowej kopuły na willi R. Richtera - 16.09.2019 fot. Jacek Szabela