75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (9-15.03.2019)Naukowcy z PŁ opracowali szybką i bezpieczną metodę diagnostyki onkologicznej. To najważniejszy temat, który pojawił się w tym tygodniu w przeglądzie mediów.

 

Prof. Halina Abramczyk w laboratorium na PŁ foto. Jacek Szabela

 

W Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej, w Instytutcie Techniki Radiacyjnej Politechniki Łódzkiej, kierowanym przez prof. Halinę Abramczyk opracowano innowacyjne narzędzia diagnostyczne: ramanowską biopsję optyczną i wirtualną histopatologię. Kamil Szubański z PAP w serwisie Nauka w Polsce napisał, że zdaniem naukowców jest to przełom jakościowy dla pacjentów, umożliwiający onkologom otrzymanie w czasie rzeczywistym precyzyjnego i obiektywnego wyniku badań.

Dr hab. Beata Kolesińska z Wydziału Chemicznego PŁ

 

Rozwiązanie problemu regeneracji ubytków ludzkiego ciała, szczególnie układu nerwowego, ma duże znaczenie dla rozwoju medycyny i leczenia pacjentów. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzi dr hab. inż. Beata Kolesińska z Wydziału Chemicznego PŁ - informuje Anna Wesecka na portalu Puls Biznesu. Badania prowadzone przez doktor Kolesińską zostały docenione: została laureatką czwartej edycji Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii "Naukowiec przyszłości”.

 

Dzień Liczby "Pi" w PŁ - bicie rekordu Guinessa, foto. Jacek Szabela

 

13 marca, w Dzień Liczby Pi, na Politechnice Łódzkiej miało miejsce bicie rekordu Guinnessa na "Najdłuższe rozwinięcie liczby Pi złożone z osób”. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięły udział 883 osoby, głównie młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu łódzkiego. Można zobaczyć, jak rozwinęli liczbę Pi na fotorelacji i videorelacji przygotowanej przez Radio Eska.


Data dodania:2019-03-15
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Prof. Halina Abramczyk w laboratorium na PŁ foto. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE