Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (7-13.04.2018)

Czy można usłyszeć obraz? Okazuje się, że można. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali nowatorski system odczytywania kolorów przy pomocy dźwięków poinformowała Polska Agencja Prasowa na stronie serwisu Nauka w Polsce.

Twórcy systemu przekonują, że wrażenia z "usłyszenia obrazu" są na tyle fascynujące, że osoby w pełni widzące zapewne chętnie skorzystają z tej aplikacji. Zachęcamy do zapoznania się z informacją.

Alchemium to nazwa nowego budynku, który powstanie w kampusie A Politechniki Łódzkiej. Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego zamieścił w artykule na ten temat wizualizację kompleksu, który będzie składał się z dwóch części połączonych łącznikiem: centrum konferencyjno-dydaktyczne oraz budynku laboratoryjno-dydaktycznego Wydziału Chemicznego. Na ten cel PŁ otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 97,5 mln. zł.

Politechnika Łódzka otrzymała 21 mln zł na badania przemysłowe - to kolejna dobra wiadomość w tym tygodniu,  która pojawiała się na stronie PAP - Nauka w Polsce. Dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju otrzymało sześć projektów o charakterze aplikacyjnym. To jedno z największych dofinansowań dla polskich uczelni.

ŁSTW Politechnika Łódzka znów najlepsza w kraju mogliśmy przeczytać w tym tygodniu w Gazecie Wyborczej. Piłkarze wodni ŁSTW Politechnika Łódzka po raz.18 zostali mistrzami Polski.

Data dodania:2018-04-13
Małgorzata Trocha