Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (5 -11 stycznia 2019)

Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia były wyniki Rankingu Liceów 2019 organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Po raz drugi, Publiczne Liceum PŁ (PLO PŁ) zajęło pierwsze miejsce w województwie łódzkim.

O utrzymaniu pierwszego miejsca przez PLO PŁ, wśród łódzkich liceów, pisał Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego. O liceach i technikach z łódzkiego, które zanotowały największy awans w Rankingu Perspektywy 2019 można także przeczytać w artykule Aleksandy Pucułek w Gazecie Wyborczej.

Uczniowie PLO PŁ na inaugracji w 2017 r. Foto. Jacek Szabela

Redaktor Grzegorz Mnich z Radia Eska przeprowadził rozmowę z Aleksandrą Bednarek, studentką PŁ, która wygrała plebiscyt 2018 World Open Water Swimming Women of the Year i została uznana za najlepszą pływaczkę świata na wodach otwartych. Polecamy wysłuchanie i obejrzenie fragmentu rozmowy.

Aleksandra Bednarek, studentka PŁ, tóra wygrała plebiscyt 2018 World Open Water Swimming Women of the Year

Polecamy również artykuł Kamila Szubańskiego w serwisie PAP Nauka w Polsce, w którym informuje, że badacze z Politechniki Łódzkiej opracowali bezpieczne półmaski, o właściwościach biobójczych. Mają one uchronić użytkowników przed rozwijającymi się wewnątrz mikroorganizmami.

Data dodania:2019-01-11
Małgorzata Trocha