75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (23-29 marca 2019)Politechnika Łódzka wybrała radę uczelni. Przewodzi jej Dariusz Szewczyk, prezes zarządu Radia Łódź.

 

7. edycja Stypendiów Fundacji PŁ dla najzdolniejszych studentów

 

O tym fakcie poinformował Maciej Kałach z Dziennika Łódzkiego. Rady uczelni mają przyglądać się, jak szkoła wyższa jest zarządzana - m.in. przez zatwierdzanie sprawozdań finansowych czy opiniowanie jej strategii.

 

7. edycja Stypendiów Fundacji PŁ dla najzdolniejszych studentów foto. Filip Podgórski

 

12 najzdolniejszych studentów Politechniki Łódzkiej otrzymało od wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina jednorazowe stypendia.

 

Są to laureaci Konkursu organizowanego przez Fundację PŁ. Agnieszka Grzelak-Michałowska w serwisie PAP - Nauka w Polsce napisała, że są to studenci posiadający własny dorobek naukowy - krajowy i międzynarodowy, prowadzący projekty badawcze i aktywni w przestrzeni biznesowej. Telewizja Toya przygotowała materiał filmowy z uroczystości wręczenia nagród studentom PŁ.

 

Budynek Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych PŁ

 

Polacy są w projekcie ITER - jednej z najdroższych inwestycji naukowych na świecie napisał Kamil Szubański z PAP na portalu Nauka w Polsce. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej z Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych są zaangażowani w stworzenie tokamaka INTER - eksperymantalnego reaktora termonuklearnego, który powstaje we Francji.


Data dodania:2019-03-29
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
7. edycja Stypendiów Fundacji PŁ dla najzdolniejszych studentów

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE