Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (21-27.07)

W tym tygodniu zakończyły się finały światowego konkursu Imagine Cup 2018. Zespół Wavy, który reprezentował nie tylko Politechnikę Łódzką, ale również Polskę, znalazł się w gronie sześciu najlepszych drużyn w kategorii Big Data. O sukcesie zespołu poinformował serwis PAP Nauka w Polsce.

Politechnika Łódzka dba o rozwój informatyczny, nie tylko studentów, ale również społeczności.  W tym celu pozyskała z Funduszy Europejskich prawie 50 mln na Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To ogólnopolski projekt grantowy, którego pomysłodawcą i liderem jest PŁ. Aleksandra Pucułek z Gazety Wyborczej pyta w artykule Prawie 50 mln zł dla Politechniki Łódzkiej. Na co?

Studenci Politechniki Łódzkiej są wrażliwi na potrzeby innych, a szczególnie dzieci z domów dziecka. Przez miesiąc wspólnie z innymi wolontariuszami zrzeszonymi w Młodej Kadrze Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, będą remontować kolejny Dom Dziecka w Łodzi. Aleksandra Pucułek napisała o tegorocznym projekcie Workamp w Gazecie Wyborczej. Polecamy też materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Toya.

Data dodania:2018-07-27
Małgorzata Trocha
Drużyna studentów z PŁ na konkursie Microsoft Imagine CUP 2018.