75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (2-11.05.2019)Na Politechnice Łódzkiej powstaje Interdyscyplinarne Centrum Badawczo-Rozwojowe Zaawansowanych Materiałów i Inteligentnych Systemów Zarządzania z ofertą dla branży budowlanej poinformował portal Nauka w Polsce.

 

Budynek Wydziału Budownictwa, Architekury i Inżynierii Środowiska PŁ. foto. archiwum PŁ

 

Wartość projektu, który ma być zrealizowany do końca 2020 roku, wynosi prawie 6,8 mln zł. Na PŁ będą prowadzone kompleksowe badania przemysłowe dotyczące materiałów budowlanych, technologii ich wytwarzania oraz efektywności energetycznej obiektów.

 

"Dziewczyny na Politechniki"

 

Ile kobiet wybiera Politechnikę Łódzka pyta Aleksandra Pucułek z Gazety Wyborczej. Aby odpowiedzieć na to pytanie przeanalizowała tegoroczny raport "Kobiety na politechnikach" przygotowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i napisała: Na Politechnice Łódzkiej prawie 40 proc. studiujących to kobiety. Coraz więcej studentek decyduje się też na studia doktoranckie.

 

Alchemium - nowoczesny budynek Wydziału Chemicznego PŁ - wizualizacja Marcin Pabich

 

Aleksandra Pucułek poinformowała również w GW, że są już gotowe fundamenty nowego Wydziału Chemicznego PŁ. Całą bryłę budynku mamy zobaczyć jeszcze w październiku. To jedna z największych inwestycji uczelni w ciągu ostatnich lat. W kolejnym artykule dotyczącym Politechniki Łódzkiej informuje, że wokół parku Klepacza stawiane jest ogrodzenie. Prace mają zakończyć się w sierpniu, Wówczas można będzie spacerować po parku w określonych godzinach. Całkowita długość parkanu wyniesie 730 metrów.

 

Park im. M. Klepacza należący do Politechniki Łódzkiej będzie ogrodzony, foto. Jacek Szabela


Data dodania:2019-05-10
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Alchemium - nowoczesny budynek Wydziału Chemicznego PŁ - wizualizacja Marcin Pabich

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE