Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (19-25 stycznia 2019)

Najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia było podpisanie przez Politechnikę Łódzką umowy z Budimexem, wykonawcą nowej inwestycji w kampusie PŁ za ponad 100 mln zł.

Pierwszy etap budowy to centrum konferencyjno-dydaktyczne za ponad 57 milionów zł, z audytorium na 500 miejsc. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało na ten cel 45 milionów zł. O wydarzeniu na PŁ napisała w Gazecie Wyborczej Aleksandra Pucułek.

Alchemium - nowoczesny budynek Wydziału Chemicznego PŁ - wizualizacja Marcin Pabich

Politechnika Łódzka rozpoczyna budowę Alchemium poinformował Bartłomiej Pawlak w serwisie PAP - Nauka w Polsce. Jeszcze w styczniu mają rozpocząć się prace związane z pierwszym etapem inwestycji.

Jakub Kapiszewski w Gazecie Prawnej opisuje wynalazki nominowane do nagrody w 6. edycji konkursu "Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki".  Naukowcy z firmy Tricomed S.A oraz Katedry Technologii Dziewiarskich i Maszyn Włókienniczych na Politechnice Łódzkiej, opracowali nową siatkę chirurgiczną, która jest lżejsza, bardziej wytrzymała i elastyczna niż wytwarzane dotychczas. W efekcie badań powstała siatka, która zdaniem twórców doskonale imituje parametry ludzkiego ciała.

Badania małe

Data dodania:2019-01-25