75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (16-22.02.2019)Najważniejszym wydarzeniem w mijającym tygodniu była na Politechnice Łódzkiej debata NKN Forum, dotycząca statutów uczelni w kontekście wprowadzenia Ustawy 2.0. Wzięło w niej udział 400 przedstawicieli uczelni z całej Polski. W spotkaniu uczestniczył także wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

Aleksandra Pucułek z Gazety Wyborczej zacytowała Jarosława Gowina w tytule artykułu poświęconego debacie na PŁ: Nie dopuszczam możliwości, że uczelnie nie zdążą uchwalić statutu. Nowe statuty mają być gotowe z początkiem nowego roku akademickiego.

 

NKN FORUM


Konferencja na PŁ była forum wymiany doświadczeń wśród przedstawicieli uczelni. - Statut uczelni to dokument fundamentalny dla działalności szkoły wyższej - mówił rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak, który wystąpił wieczorem w Radiu Łódź.

 

Maciej Trojanowski i Łukasz Gaworczyk z Radia Łódź napisali: Minister J. Gowin przekonywał w Łodzi,  że Polskie uczelnie po reformie edukacji powinny się skupić nie tylko na kwestiach badawczych, ale również na jakości kształcenia.

 

Agnieszka Grzelak-Michałowska z PAP opisują debatę na Politechnice Łódzkiej w serwisie Nauka w Polsce, podkreśliła wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina: Ministerstwo nie będzie niczego narzucać w sprawie statutów, ani też podpowiadać.

 

NKN FORUM

 

Kolejna ważna informacja mijającego tygodnia: Zabytkowy park Klepacza wkrótce będzie ogrodzony. Wybrano wykonawcę prac - napisała Agnieszka Pucułek w Gazecie Wyborczej. To jeden z najczęściej odwiedzanych przez łodzian parków. jest tłumnie odwiedzany  szczególnie wiosną, kiedy kwitną cebulice syberyjskie.

 

Park im. ks. Klepacza na terenie kampusu PŁ. Fot. Jacek Szabela

 


Data dodania:2019-02-22
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
NKN FORUM

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE