Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (14-20.04)

Najważniejsza informacja mijającego tygodnia to decyzja zgromadzenia ogólnego Europejskiej Federacji Sportu Studenckiego (EUSA) w Madrycie, że Łódź będzie gospodarzem Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich - EUSA Games w 2022 roku.

Będą to pierwsze Igrzyska EUSA w Polsce czytamy w artykule na Onecie. Politechnika Łódzka bardzo zabiegała o organizację tego wydarzenia w Łodzi.

Łódź będzie gospodarzem Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich - EUSA Games napisała Blanka Rogowska z Gazety Wyborczej. - To dla nas olbrzymia promocja mówiła podczas konferencji prasowej w Parku Klepacza prezydent Łodzi - Hanna Zdanowska.

Zespół Raptors z Politechniki Łódzkiej weźmie, po raz kolejny, udział w finale prestiżowego konkursu drużyn studenckich - University Rover Challenge w USA z nową wersją łazika. Łazik studentów PŁ to analog prawdziwego marsjańskiego łazika czytamy na stronie serwisu PAP - Nauka w Polsce.

Maciej Kałach w Dzienniku Łódzkim napisał, że Politechnika Łódzka po raz 11. włączyła się w coroczną akcję "Dziewczyny na politechniki". Na uczelnię przyjechały w czwartek (19 kwietnia) nie tylko młode kobiety z liceów i techników w Łodzi, ale także maturzystki z całego regionu.

Data dodania:2018-04-20
Małgorzata Trocha
Polska delegacja w Madrycie uzyskała prawo do organizacji EUSA 2022 w Łodzi.