Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (13-20.07)

Przez miesiąc studenci budownictwa z Politechniki Łódzkiej, wspólnie z innymi wolontariuszami zrzeszonymi w Młodej Kadrze Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, będą remontować kolejny Dom Dziecka w Łodzi. Więcej na temat akcji Workamp 2018 można przeczytać w serwisie PAP Nauka w Polsce.

Dzięki wynalazkowi naukowców Politechniki Łódzkiej niewidomi... obejrzą obrazy napisała w Aleksandra Pucułek z Gazety Wyborczej. Informatycy z Politechniki Łódzkiej opracowali system, który pozwala odczytywać obrazy za pomocą dźwięku. Niewidomi obejrzeli już m.in. reprodukcję cyfrową "Damy z łasiczką i "Mona Lisy".

Łódzka turbina wiatrowa ponownie najlepsza na świecie poinformowało na swojej stronie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Drużyna GUST z Politechniki Łódzkiej, pod koniec czerwca, po raz trzeci z rzędu, wygrała międzynarodowy konkurs International Small Wind Turbine Contest 2018 organizowany przez NHL University of Applied Science w holenderskim Leeuwarden.

Studenci Politechniki Łódzkiej na zajęciach w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE), opracowali aplikację, która ma nam pomóc w doborze pracy zgodnej z naszymi predyspozycjami. Badania, które przeprowdzili studenci wskazują, że wiele osób ma poważne obawy przed zmianą pracy. Stąd pomysł na aplikację, która będzie redukowała te obawy napisał Michał Frąk w Gazecie Wyborczej.

Data dodania:2018-07-20
Małgorzata Trocha
Workcamp 2017, na zdjęciu prof. Marek Lefik, dziekan BAIŚ i wiceprezydent K.Piątkowski