75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Przegląd mediów o PŁ - zestawienie tygodnia (12-18.01.2019)Na Politechnice Łódzkiej trwają prace nad mobilną aparaturą do mierzenia jakości powietrza na różnych wysokościach. W ramach projektu "Analiza przestrzenna stanu zanieczyszczenia powietrza w aglomeracji łódzkiej" uczelnia zakupiła aparaturę pomiarowo-próbkującą, przenoszoną przez zdalnie sterowanego drona.

 

Polecamy krótką rozmowę z naukowcami PŁ, zaangażowanymi w projekt, przygotowaną przez Kamilę Litman z Radia Łódź - Dron sprawdzi zanieczyszczenie powietrza.

 

 

 Dr inż. Robert Cichowicz wraz z aparaturę pomiarowo-próbkującą przenoszoną przez zdalnie sterowanego drona foto. Jacek Szabela

 

W mijającym tygodniu Politechnika Łódzka podpisała umowę o współpracy z Apatorem - międzynarodową grupą kapitałową producentów urządzeń i systemów pomiarowych oraz dostawców rozwiązań do automatyzacji pracy sieci elektroenergetycznych. Umowa zawiera wymianę wiedzy, realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, działania dotyczące przygotowania studentów do zmieniającego się rynku pracy napisał w informacji Jacek Walczak z PAP w serwisie Nauka w Polsce.


 

Politechnika Łódzka i firma Apator podpisały umowę partnerską fot. Jacek Szabela

 

O podpisaniu umowy partnerskiej na PŁ napisał również Tomasz Ciechoński z Gazety Wyborczej w Toruniu w informacji Toruńska firma będzie współpracować z Politechniką Łódzką.


Data dodania:2019-01-18
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Politechnika Łódzka i firma Apator podpisały umowę partnerską

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE