Profesor ze Stanford University odwiedziła PŁ

Do Politechniki Łódzkiej przyjechała prof. Jennifer Widom z Uniwersytetu Stanforda w USA. Położona w Dolinie Krzemowej uczelnia należy do najlepszych na świecie, zajmuje drugie miejsce w Academic Ranking of World Universities.

Jennifer Widom jest profesorem informatyki oraz dziekanem na Uniwersytecie Stanforda. Obecnie wykorzystuje roczny urlop naukowy na prowadzenie darmowych kursów i warsztatów w różnych zakątkach świata. Swoją misję nazwała przenośnie „Odyseją Edukacyjną”. Na trasie jej podróży Polska jest jedynym krajem w Europie. Dr inż. Andrzej Romanowski, prodziekan ds. studiów stacjonarnych na Wydziale EEIA, podkreśla - To duże wyróżnienie i zaszczyt, że spośród wszystkich uczelni w naszym kraju, taka osobistość, jak profesor Widom, wybrała właśnie Politechnikę Łódzką. Rektor prof. Sławomir Wiak ma nadzieję, że ta wizyta zapoczątkuje współpracę pomiędzy naszą uczelnią a Stanford University.

Trzydniowa wizyta została zorganizowana przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE.

Data dodania:2017-03-29
Małgorzata Trocha
Budynek Wydziału EEIA PŁ.