Profesor Piotr Niedzielski z PŁ członkiem Rady NCBR

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał prof. Piotra Niedzielskiego na członka Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Rada Narodowego Centrum Badań i Rozwoju składa się z 20 członków reprezentujących środowiska naukowe oraz społeczno-gospodarcze i finansowe. Skład zespołu uzupełniają osoby wskazane przez poszczególne ministerstwa (10 osób). W nowym składzie Rada spotka się jeszcze w tym roku, 19 grudnia.

Dla profesora Niedzielskiego, to będzie już druga kadencja, potrwa cztery lata, do 2022 roku.

Prof. Piotr Niedzielski jest wybitnym specjalistą w zakresie inżynierii powierzchni, autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, patentów oraz wdrożeń przemysłowych. W Politechnice Łódzkiej pełni funkcję prodziekana ds. naukowych na Wydziale Mechanicznym PŁ. Jest też kierownikiem Zakładu Inżynierii Biomedycznej i Materiałów Funkcjonalnych oraz zastępcą dyrektora w Instytucie Inżynierii Materiałowej PŁ ds. naukowych.

Badania naukowe profesora P. Niedzielskiego związane są głównie z nanotechnologią, biomateriałami i wytwarzaniem nowych materiałów, z zastosowaniem ich w medycynie, sensoryce itp.

Rada Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest ciałem doradczym i opiniotwórczym w zakresie uruchamianych programów strategicznych, wskazanych w Krajowym Programie Badań oraz innych badawczo-rozwojowych (projekty dwustronne, sektorowe, międzynarodowe itp).

Data dodania:2018-12-10
Małgorzata Trocha