Profesor Edward Kącki honorowym doktorem PŁ

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu PŁ, 13 czerwca, (środa) profesor Edward Kącki wybitny informatyk i cybernetyk, wieloletni pracownik naukowy PŁ oraz rektor Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej (fotorelacja). Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z uroczystości przygotowanej przez Centrum Mulimedialne PŁ.

Profesor Edward Kącki jest absolwentem Wydziału Elektrycznego PŁ oraz UŁ, gdzie ukończył matematykę.  Na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Elektrycznym zdobywał kolejne stopnie naukowe: 1963 - doktora nauk technicznych, 1970 - doktora habilitowanego. W 1972 roku został profesorem nadzwyczajnym, a w 1989 profesorem zwyczajnym.

Prof. Edward Kącki pracując na Politechnice Łódzkiej od 1949 roku, pełnił szereg funkcji zaczynając swoją karierę zawodową na stanowisku zastępcy asystenta w Zakładzie Matematyki PŁ, a kończąc na stanowisku profesora. W latach 1962-1972 był prodziekanem do spraw naukowych na Wydziale Elektrycznym, następnie dyrektorem Ośrodka Elektronicznej Techniki Obliczeniowej PŁ (1972-1980), potem  dyrektorem Instytutu Informatyki PŁ (1980-1996) i na końcu w latach 1984-1987 pełnił funkcję dziekana Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ.

Od roku 1997 rozpoczął pracę w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi, jako kierownik Katedry Systemów Ekspertowych i Sztucznej Inteligencji. W latach 1997-2011 pełnił funkcję rektora tej uczelni. Od 2011 r. jest rektorem honorowym Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi.

Prof. Edward Kącki jest twórcą jest trzech szkół  naukowych:

1)    Modelowania i języków badań symulacyjnych
2)    Algorytmów optymalizacji systemów o rozłożonych parametrach
3)    Sztucznej inteligencji

Rezultatem zainteresowań profesora są liczne publikacje naukowe, referaty przedstawiane na konferencjach krajowych i zagranicznych, monografie i podręczniki dla studentów.

Więcej informacji o profesorze Edwardzie Kąckim.

Data dodania:2018-06-07
Małgorzata Trocha
Prof. Edward Kącki - dr h.c. PŁ, od lewej i prof. Ireneusz Zbiciński - prorektor PŁ ds. nauki. Fot. Jacek Szabela
c.v._prof._edwarda_kackiego_dr._h.c._pl.pdf178.6 KB