Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Prof. Tomasz Kubiak z PŁ będzie przewodził Kolegium DziekanówProf. Tomasz Kubiak dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej został wybrany (13.10) na przewodniczącego Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych. 
 

Prof. Tomasz Kubiak z PŁ, fot. arch. PŁPo wyborze prof. Tomasz Kubiak powiedział:

 

Jednym z najważniejszych zadań naszego Kolegium jest integracja, służąca wymianie doświadczeń, dyskusji nad problemami, które stawia przed nami obecna epidemiczna sytuacja oraz wyzwania wynikające z działania w ramach nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Działamy na wielu płaszczyznach, w obszarze kształcenia, nauki i badań oraz spraw organizacyjnych, dlatego uzgadnianie wspólnego stanowiska w sprawach interesujących nasze wydziały jest niezwykle ważne i cenne. 

 

Działające nieprzerwanie od 1997 roku Kolegium skupia wszystkie wydziały o profilu mechanicznym w Polsce. Jest to znacząca reprezentacja środowiska akademickiego, bowiem najczęściej wydziały te należą do największych na uczelni.

 

Pierwsze w kadencji 2020-2024 posiedzenie Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych odbyło się zdalnie. Uczestniczyło w nim 33 dziekanów reprezentujących 25 polskich uczelni technicznych. 

 

Prof. Tomasz Kubiak jest dziekanem Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej od 2016 roku. Wydział w ostatniej parametryzacji uzyskał kategorię A. Pracownicy Wydziału prowadzą liczne projekty interdyscyplinarne pozyskane w konkursach organizowanych przez NCBiR, NCN i MNiSW. Wiele z nich prowadzonych jest na rzecz firm potrzebujących do dalszego rozwoju nowoczesnych technologii.
 


Wydział Mechaniczny PŁ słynie ze spektakularnej działalności kół naukowych, w których studenci projektują np. samochody solarne czy też przydomowe turbiny. 


Data dodania:2020-10-14
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Prof. Tomasz Kubiak z PŁ, fot. arch. PŁ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE