Prof. Sławomir Wiak doktorem honoris causa

Rektor Politechniki Łódzkiej -  prof. Sławomir Wiak otrzymał tytuł doktora honoris causa Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego.

Ceremonia wręczenia dokotratu h. c. była głównym punktem obchodów święta patrona uczelni - Jarosława Mądrego i zapoczątkowała obchody jubileuszu współpracy obu instytucji, którą podjęto niemal 50 lat temu, w 1968 roku.

Prof. Anatoly Gawrikow, prezydent Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego, podczas uroczystości, podkreślił osiągnięcia naukowe rektora Wiaka, obejmujące ponad 400 publikacji naukowych, w tym 18 monografii, udział w 21 projektach badawczych, członkostwo w pracach 17 komitetów organizacyjnych konferencji międzynarodowych i członkostwo w Komitecie Prognozowania Rozwoju Polski do 2020 roku.

Uzasadniając wybór do najwyższej godności akademickiej, prezydent NovGU powiedział, że prof. Sławomir Wiak jako dyrektor Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych, były dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, były prorektor, a obecnie rektor Politechniki Łódzkiej jest bardzo aktywnym uczestnikiem rozwoju współpracy łódzkiej i nowogrodzkiej uczelni.

Wieloletnie kontakty, pomiędzy PŁ i NovGU, obejmują wymienne praktyki studenckie oraz udział w projektach dydaktycznych i badawczych oraz w badaniach naukowych, w tym w zakresie automatyki i elektroniki. Te dziedziny prac naukowych zostały szczególnie dostrzeżone w działaniach prof. Wiaka prowadzonych wspólnie z rosyjskim partnerem.

Wręczenia pamiątkowej szarfy oraz dyplomu dokonał rektor Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego prof. Yorij Borowikow (na zdjęciu).

Data dodania:2017-12-11
Małgorzata Trocha
Rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak podczas uroczystości wręczenia tytułu doktora h.c. Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego.