Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Prof. Joanna Olenderek z PŁ opowie o łódzkim modernizmieCo łączy Pomnik Kościuszki, dawne kino Kapitol i liczne łódzkie kamienice z lat trzydziestych? To modernizm, który będzie tematem spotkania z dr hab. inż. arch. Joanną Olenderek - profesorem Politechniki Łódzkiej.

 

Zaplanowane na 16 października, na godz. 12. wydarzenie odbędzie się na osiedlu ART MODERN, przy ul. Wróblewskiego 8. Prof. Joanna Olenderek z Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ udowodni słuchaczom, że w tym nurcie architektury nasze miasto zdecydowanie ma się czym pochwalić. Jest autorką książki „Łódzki modernizm i inne nurty przedwojennego budownictwa”.

 

Poniedziałkowe wydarzenie „Ach, ten łódzki modernizm!” wpisuje się w obchody ogólnopolskiego roku awangardy. W ramach uroczystości, oprócz wykładu, odsłonięte zostaną pamiątkowe tablice, a także nawiązujące do sztuki muralu instalacje z podobiznami: Poli Negri, Rudolfa Valentino i Marka Twaina – honorowych ambasadorów osiedla ART MODERN. Będą to prace Aleksandry Kaczanowskiej, absolwentki kierunku wzornictwa na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, zwyciężczyni konkursu zorganizowanego w zeszłym roku przez osiedle ART MODERN wraz z uczelnią.

 

Link do wydarzenia na Facebooku.


Data dodania:2017-10-09
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Ach ten łódzki modernizm. Grafika

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE