Prof. Joanna Olenderek z PŁ opowie o łódzkim modernizmie

Co łączy Pomnik Kościuszki, dawne kino Kapitol i liczne łódzkie kamienice z lat trzydziestych? To modernizm, który będzie tematem spotkania z dr hab. inż. arch. Joanną Olenderek - profesorem Politechniki Łódzkiej.

Zaplanowane na 16 października, na godz. 12. wydarzenie odbędzie się na osiedlu ART MODERN, przy ul. Wróblewskiego 8. Prof. Joanna Olenderek z Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ udowodni słuchaczom, że w tym nurcie architektury nasze miasto zdecydowanie ma się czym pochwalić. Jest autorką książki „Łódzki modernizm i inne nurty przedwojennego budownictwa”.

Poniedziałkowe wydarzenie „Ach, ten łódzki modernizm!” wpisuje się w obchody ogólnopolskiego roku awangardy. W ramach uroczystości, oprócz wykładu, odsłonięte zostaną pamiątkowe tablice, a także nawiązujące do sztuki muralu instalacje z podobiznami: Poli Negri, Rudolfa Valentino i Marka Twaina – honorowych ambasadorów osiedla ART MODERN. Będą to prace Aleksandry Kaczanowskiej, absolwentki kierunku wzornictwa na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, zwyciężczyni konkursu zorganizowanego w zeszłym roku przez osiedle ART MODERN wraz z uczelnią.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Data dodania:2017-10-09
Małgorzata Trocha