Problem smogu w Łodzi tematem konferencji naukowej

Wszyscy wiemy, że Łódż ma bardzo poważny problem ze smogiem. Naukowcy z różnych wydziałów Politechniki Łódzkiej szukają sposobów na rozwiązanie tego problemu. Studenci i absolwenci naszej uczelni też mają swoje pomysły na poprawę powietrza w mieście.

- Mając na uwadze dobro naszej planety, pragniemy zachęcić całą społeczność akademicką naszej uczelni do wspierania zadania Ł 584, które stanowi cenną inicjatywę dla dobra wszystkich mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego. Samo zadanie wpisuje się w tematykę  ZIELONEGO EXPO 2024, które odbędzie się w naszym mieście - informują pomysłodawcy projektu.

Wniosek do budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego Ł584 - Green Logistic - podwyższenie poziomu czystości powietrza w Łodzi   jest inicjatywą społecznej odpowiedzialności biznesu naszego miasta i województwa, jak również Łodzi Akademickiej.

Uczestnicy konferencji, wspólnie z przedstawicielami przedsiębiorstw i władz miasta będą mogli zaprezentować innowacyjne rozwiązania związane z ekologią i poprawą stanu powietrza w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, szczególnie z branży logistycznej naszego miasta.

Celem konferencji jest integracja łódzkiego biznesu z uczelniami wyższymi w naszym mieście oraz władzami miasta. Efektem tego spotkania będzie na kanwie przedstawianej wiedzy i doświadczeń, wypracowanie wspólnych rozwiązań i kierunków działań przekładających się na poprawę stanu powietrza w Łodzi i okolicach, z wykorzystaniem różnorodnych rozwiązań realizowanych również w murach naszej uczelni.

Głosy można oddawać do końca października.

Data dodania:2018-10-05
Małgorzata Trocha