Premiera nowego bolidu słonecznego z PŁ

Zespół Lodz Solar Team skonstruował nowy pojazd - EAGLE TWO, który zaprezentuje w piątek, 14 lipca. To będzie drugi bolid napędzany energią słoneczną, zbudowany przez studentów Politechniki Łódzkiej.

W imieniu studentów zapraszamy na premierę pojazdu, który za niespełna 3 miesiące wystartuje w najbardziej prestiżowych zawodach na świecie – Bridgestone World Solar Challenge, rozgrywających się od 8 do 15 października w Australii.

- Nowy pojazd solarny pomieści w swoim wnętrzu kierowcę i trzech pasażerów. Redukcji uległy wysokość, szerokość i masa bolidu, co korzystnie wpłynie na aerodynamiczność projektowanego Eagle Two i o ponad 30% zredukuje zużycie energii. Zastosowane zostały panele słoneczne o większej sprawności oraz bardziej wydajne silniki - poinformowała Paula Mierzejewska, koordynatorka projektu, studentka kierunku mechanika i budowa maszyn na IFE.

Lodz Solar Team, uroczyście zaprezentuje pojazd w hali dworca Łódź Fabryczna (pl. Bronisława Sałacińskiego 1) o godz. 13:00.

Data dodania:2017-07-12
Małgorzata Trocha