Prace naukowe z PŁ docenione przez Marszałka Województwa Łódzkiego

Zakończyła się XVIII edycja konkursu Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze prace naukowe o regionie. Najwięcej wniosków do oceny wpłynęło z UŁ (27), następnie z Politechniki Łódzkiej - 16 zgłoszeń, dwa z nich zostały nagrodzone.

Dr inż. arch. Joanna Borowczyk, adiunkt z Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ, otrzymała nagrodę za pracę doktorską "Projektowanie architektoniczne obiektów szpitalnych o znaczeniu ponadlokalnym w Łodzi w latach 1945-1989".

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego przypadła także doktorantce na kierunku architektura i urbanistyka na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. Otrzymała ją mgr inż. arch. Marta Klosse za pracę magisterską "Koncepcja przekształceń urbanistycznych rejonu Politechniki Łódzkiej w oparciu o ideę uniwersytetu III generacji".

Data dodania:2017-10-23
Małgorzata Trocha
Budynek Instytutu Architektury i Urbanistyki na PŁ. Fot. Klub Fotograficzny  PŁ.