Poznaliśmy zwycięzców Testu Kompetencyjnego Informatyków

Test kompetencji opracowało wspólnie kilka największych firm branży IT w Łodzi (AMG.net S.A.;Comarch S.A.; Cybercom Poland Sp. z o.o.; Ericpol Telecom Sp. z o.o.; Rule Financial Sp. z o.o.; Teleca Poland Sp. z o.o.; Transition Technologies S.A.). Właśnie dlatego, że zadania testowe przygotowali zewnętrzni specjaliści jest to przedsięwzięcie unikatowe na polskim rynku edukacyjnym. 9 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie, na którym nagrodzono studentów z najlepszymi wynikami. Laureaci pierwszego testu to: Jakub Stefański, Krzysztof Łachacz i Adam Zamojski.

Test został przeprowadzony 16 listopada 2011 w Politechnice Łódzkiej w pracowniach komputerowych wydziałów prowadzących informatykę – Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Wykorzystano do tego platformę internetową – e-matura stworzoną w zespole kierowanym przez prof. Sławomira Wiaka. Przystosowaniem platformy na potrzeby testu zajął się zespół kierowany przez prof. Adama Pelikanta.
Laureaci pierwszego testu kończą studia inżynierskie na Wydziale EEIA. Jak mówią podeszli do sprawdzianu „z marszu”. Nie bardzo wiedzieli jakich pytań mogą się spodziewać, teraz po tym pierwszym doświadczeniu będą potrafili przygotować się lepiej. Ucieszyła ich informacja, że podobny sprawdzian kompetencji musieliby przejść w firmie przy staraniu się o pracę. Oznacza to, że już w trakcie studiów, dzięki testowi mogli zweryfikować swoje przygotowanie do wymagań pracodawców.
Pomysłodawcami testu byli: Jacek Wyżnikiewicz Dyrektor Oddziału Comarch Łódź oraz mgr Grzegorz Kierner kierownik Biura Karier PŁ.  Planujemy kolejne edycje testu, który ma szanse stać się zewnętrznym sprawdzeniem potwierdzającym kompetencje informatyków.

Data dodania:2012-01-10
Małgorzata Trocha