Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Poznaliśmy projekt Muzeum SportuW Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej (6.03) odbyła się konferencja prasowa poświęcona powstaniu stałej wystawy Muzeum Sportu na terenie Centrum Sportowo-Dydaktycznego PŁ.

 

W Zatoce Sportu PŁ powstanie pierwsza ekspozycja muzealna zrealizowana we współpracy z instytucją akademicką. Wystawę o historii łódzkiego sportu nazwano Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej. Przypomnijmy, że list intencyjny w sprawie utworzenia nowoczesnej przestrzeni wystawienniczej w nowym obiekcie sportowym Politechniki Łódzkiej został podpisany przez prezydent Miasta Łodzi – Hannę Zdanowską i rektora prof. Sławomira Wiaka w 2017 roku.

 

Uczestnicy konferencji prasowej i wizualizacja przestrzni Muzeum Sportu. fot. Jacek Szabela


Na spotkaniu w PŁ przedstawiony został projekt aranżacji wnętrz opracowany w grudniu 2017 roku oraz koncepcja merytoryczna wystawy, obejmującej kilka głównych bloków tematycznych „zamkniętych” w dedykowanym im strefach. W jednej z nich powstanie kawiarenka szachowa, przypominająca klimatem wnętrza słynnej łódzkiej kawiarni Aleksandra Roszkowskiego z końca XIX. To miejsce wystawy ma m.in. zwrócić uwagę na wieloetniczny i wielonarodowy charakter sportu w naszym mieście.


W tzw. strefie stadionowej Zatoki Sportu będą zaprezentowani wybitni łódzcy sportowcy z okresu po 1945 roku oraz historia łódzkiej piłki nożnej i lekkiej atletyki.  W strefie olimpijskiej - historia udziału łodzian w igrzyskach. Część wystawy poświęcona zostanie ruchowi turystycznemu.


Jak podkreślają władze: miasta, Muzeum oraz Politechniki Łódzkiej lokalizacja ekspozycji na terenie Zatoki Sportu PŁ jest niezwykle atrakcyjna. Nadaje przedsięwzięciu wysoką rangę edukacyjną i promocyjną. Wystawa będzie wzbogacona multimedialnymi prezentacjami oraz interaktywnymi stanowiskami.


Data dodania:2018-03-06
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Uczestnicy konferencji prasowej w Zatoce Sportu PŁ. foto. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE