Porozumienie o współpracy pomiędzy PŁ a firmą MESco

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak i prezes firmy MESco Mariusz Gorol podpiszą porozumienie, dzięki któremu uczelnia zyska darmowy dostęp do rocznych, odnawialnych pakietów licencji ANSYS. Oprogramowanie ANSYS wspomagające obliczenia inżynierskie wykorzystywane jest do symulacji komputerowej zjawisk z zakresu mechaniki, przepływów, termiki i elektromagnetyzmu oraz pól sprzężonych. Może być wykorzystane w badaniach i dydaktyce. Z oprogramowania skorzystają także studenci i doktoranci.

Porozumienie zostanie zawarte w środę, 6 lutego o godz. 13:00 w gabinecie rektora PŁ.

Jak zaznacza rektor prof. Sławomir Wiak - Podpisana umowa zaowocuje rozwojem naukowym pracowników oraz pozwoli studentom Politechniki Łódzkiej być bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy dla inżynierów. Nasz partner przeprowadzi też seminarium i warsztaty dla pracowników i studentów dotyczące obsługi dostarczonego oprogramowania.

- Wydział Mechaniczny PŁ od wielu lat współpracuje z firmą MESco w zakresie dostarczania i użytkowania pakietu obliczeniowego ANSYS. Oprogramowanie to jest pakietem wykorzystującym metodę elementów skończonych i jest obecnie jednym z najlepszych i jednocześnie w pełni uznanym przez środowisko naukowe – mówi prof. Tomasz Kubiak, dziekan wydziału.

MESco jest biurem inżynierskim i przedstawicielem amerykańskiej firmy ANSYS w Polsce. Wykonuje symulacje komputerowe z dziedziny mechaniki, przepływów, dynamiki, elektromagnetyzmu, optyki i innych. Prowadzi wsparcie techniczne i dystrybucję oprogramowania firm ANSYS oraz LSTC będących największymi graczami na rynku narzędzi do analiz numerycznych.

Data dodania:2019-02-05
Ewa Chojnacka,