Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Popularyzacja nauki na PŁOd początku roku akademickiego 2016/17 na Politechnice Łódzkiej realizowany jest cykl popularnonaukowy „Nauka movi(e)”. W pierwszym sezonie ukazało się 37 materiałów poświęconych potencjałowi naukowo-badawczemu uczelni.

 

Naukowcy i studenci Politechniki Łódzkiej stali się bohaterami wywiadów publikowanych w formie artykułów oraz krótkich filmów. Od października 2016 roku, co środę, na stronie internetowej PŁ swoją premierę miały materiały promujące pracę naukową.

 

W 18 filmach i 19 artykułach, które trafiły do odbiorców, pracownicy naukowi oraz członkowie studenckich kół naukowych prezentowali efekty swoich badań. Wśród tematów znalazły się zagadnienia z różnych obszrarów naukowych – od zastosowania spektroskopii Ramana w wykrywaniu wczesnych zmian nowotworowych, przez gry komputerowe wykorzystywane podczas badania dzieci tomografem, po opakowania pokazujące świeżość zamkniętych w nich produktach.

 

Stałym punktem cyklu stała się odpowiedź bohaterów na ostatnie pytanie każdego wywiadu – warto być naukowcem, ponieważ... Powody podjęcia tego rodzaju pracy zawsze były inspirujące, ukazując różnorodność motywacji do podjęcia pracy naukowej. 

 

„Nauka movi(e)” to projekt nagrodzony w konkursie Wydawnictwa Perspektywy – Genius Universitatis 2017. Cykl popularnonaukowy Politechniki Łódzkiej zajął 2. miejsce w kategorii content marketing.

 

Wraz z końcem roku akademickiego zakończył się pierwszy sezon cyklu. Jego dalsza część, w nieco odświeżonej i wzbogaconej formule, wróci w styczniu 2018 roku.

 

Inicjatorem projektu jest Dział Promocji realizujący go z Centrum Multimedialnym PŁ.


Data dodania:2017-07-07
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska,
Zdjęcia
Nauka movi(e) PŁ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE