75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Popularnonaukowa strona PŁWśród społeczności akademickiej Politechniki Łódzkiej znajdują sią eksperci z wielu dziedzin nauki. Tematyka ich badań często jest bardzo skomplikowana. Aby dowiedzieć się nad czym obecnie pracują oraz poznać ich opinie na temat światowych doniesień o najnowszych technologiach zapraszamy na blog PŁ.

 

Ikona reklamująca blog PŁ

 

Na blogu PŁ naukowcy dzielą się z nami swoją wiedzą i komentują światowe nowinki technologiczne, w przystępny sposób. Ich popularnonaukowe wpisy zawierają szereg ciekawostek, na najbardziej aktualne tematy. Możemy przeczytać m.in.: o badaniach nad możliwością zastąpienia ropy naftowej, implantach które poprawią jakość życia pacjentom po amputacji oraz dowiemy się o co chodzi z przemysłem 4.0. Zapraszamy do lektury.

 

Zachęcamy również do oglądania innych form popularyzacji nauki na politechnicznym kanale YouToube, szczególnie w dwóch cyklach: "Wiedzą co mówią" oraz "Nauka Movi(e)". To formuła krótkich filmowych wypowiedzi naszych ekspertów. Poruszane w poszczególnych odcinkach zagadnienia są zaczerpnięte z codziennego życia. Naukowcy, często w zabawny sposób, odpowiadają na nurtujące nas wszystkich pytania. Zapraszamy do oglądania politechnicznych materiałów filmowych.

 

Wiadomość z ostatniej chwili. Trwają już przygotowania do nowych odcinków "Wiedzą co mówią". Będzie to 3. sezon, cieszącego się dużą oglądalnością cyklu.


Data dodania:2020-03-24
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE