Ponad 13 milionów dla PŁ na "Zintegrowany Program"

Przez cztery lata realizacji, do 2022 roku, "Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej" obejmie ponad 1700 studentów wszystkich wydziałów oraz 300 pracowników: przedstawicieli kadry dydaktycznej i administracyjnej PŁ.

Politechnika Łódzka otrzymała od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, która jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ponad 13 milionów złotych na projekt "Zintegrowany Program", który zakłada m.in. wdrożenie nowych programów kształcenia, podniesienie kompetencji pracowników oraz usprawnienie zarządzania edukacją.

W projekcie uczelnia zaplanowała przebudowanie 30 modułów kształcenia zawartych w 9 programach studiów. Wprowadzone zmiany będą zasadnicze, gdyż ich celem jest wdrożenie, z udziałem kadry zagranicznej, innowacyjnego modelu edukacji tzw. edukacji odwróconej (flipped education). Wsparciem dla osiągania jak najwyższej jakości kształcenia będzie również wiele innych działań, jak np. wykłady prowadzone przez profesorów z zagranicy, certyfikowane szkolenia, zajęcia warsztatowe, kursy, wizyty studyjne oraz projekty realizowane w przedsiębiorstwach.

„Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej” obejmie nauczycieli akademickich, ich rozwój zawodowy i kompetencyjny. Około 150 osób odbędzie specjalistyczne szkolenia w kraju i za granicą. Zaplanowano wizyty w zagranicznych uczelniach, m.in. w University of Queensland i University of Manchester.  Dla kadry kierowniczej i administracyjnej PŁ zorganizowane będą szkolenia podnoszące m.in. znajomość języków obcych, zarządzania zespołami oraz z zakresu transferu technologii.

Projekt zakłada również wdrożenie specjalnego systemu informatycznego, który znacząco poprawi jakość świadczonych usług edukacyjnych. System Business Proces Management zintegruje narzędzia obsługi studentów oraz procesu dydaktycznego. Z systemem tym spójna będzie aplikacja Biura Karier, służąca dodatkowo wsparciu zawodowemu dla studentów oraz absolwentów, jak również usprawniająca komunikację z pracodawcami.

„Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej” to szereg działań zwiększających jakość i skuteczność kształcenia, również w procesie  internacjonalizacji. Będzie realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Polecamy też artukuł na ten temat w biuletynie PŁ - Życie Uczelni.

Data dodania:2018-03-22
I Dom Studenta PŁ.