75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Pomysł z PŁ najwyżej oceniony w konkursie na startupStartup AkrimTech z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w 11. Konkursie Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup. Zespół z PŁ odebrał główną nagrodę - 40 tys. zł od Prezydenta Miasta Łodzi.

 

Startup AkrimTech z PŁ zwycięzca 10. konkursu Młodzi w Łodzi - Mam pomysł na biznes fot. Łukasz Ławreszuk

 

Podczas uroczystej Gali Finałowej (11.10) projekt z PŁ otrzymał również Nagrodę Rektora PŁ - 6 tys. zł. AkrimTech okazał się najlepiej rokującym zespołem, który dostanie także dostęp do przestrzeni biurowej, szkoleń i specjalistycznego doradztwa.


AkrimTech to łódzki startup biotechnologiczny, który swoją działalność rozpoczął na początku 2019 roku. Firma zajmuje się produkcją wysokowydajnych bioreaktorów Steemore, do namnażania komórek macierzystych.

 

 

- Zespół zwycięskiego startupu składa się z 7 osób, ale zaangażowanych w projekt jest ponad 10. Tworzą go pracownicy PŁ oraz Uniwersytetu Medycznego z Łodzi, a także firma konsaltingowa INWIT Consulting i agencja reklamowa Oxymoron - wyjaśnia dr inż. Aleksandra Ziemińska-Stolarska z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, członek AkrimTech. - Mamy wspólnie realny cel do osiągnięcia, świetny zespół i coraz większe grono osób, które nam kibicuje, więc nie możemy ich zawieść.

 

W planach na najbliższy rok AkrimTech przewiduje budowę trzech prototypowych urządzeń, które będą testowane przez trzy niezależne kliniki w Polsce. Poza tym planowane jest rozszerzenie patentu i promocja pomysłu, także poza granicami kraju. Siedziba startupu mieści się na Politechnice Łódzkiej, ale dzięki wygranej w konkursie Młodzi w Łodzi zespół będzie mógł przez pół roku wykorzystywać przestrzeń w Bionanoparku.

 

Wszystkim osobom, które zastanawiają się nad założeniem startupu, dr Aleksandra Stolarska-Ziemińska doradza zdecydowanie podjęcie ryzyka. Konkurs, to przestrzeń dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem oraz szansa na zdobycie kapitału na start lub rozwój firmy.

 

W 11. konkursie o nagrodę rywalizowało 35 innowacyjnych pomysłów z branż: biotechnologicznej, medycznej, informatycznej, artystycznej oraz kreatywnej. Po 3 tys. zł otrzymały jeszcze dwa zespoły z Politechniki Łódzkiej: Startup ale Czad noSMOK oraz zespół P3T Studio.


Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup jest  konkursem ukierunkowanym na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne oraz artystyczne we wczesnej fazie rozwoju. Ideą konkursu jest łączenie młodego biznesu różnych środowisk z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami.


Data dodania:2019-10-14
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Startup AkrimTech z PŁ zwycięzca 10. konkursu Młodzi w Łodzi - Mam pomysł na biznes  fot. Łukasz Ławreszuk

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE