Politechnika Łódzka zaprasza na Salon Maturzystów

Ponad 20 wystawców z całej Polski prezentuje się na rozpoczętym we wtorek, 25 września, na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Łódzkim Salonie Maturzystów (fotorelacja).

Podczas trwającego dwa dni (25-26.09) Łódzkiego Salonu, pracownicy i studenci z wielu polskich uczelni opowiedzą młodzieży szkolnej, co warto studiować i jakie są zasady rekrutacji. Wśród wystawców będą m.in.: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Warszawska, Politechinka Wrocławska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uczelnia Łazarskiego, Społeczna Akademia Nauk, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i wiele innych.

Główny organizator - Fundacja Edukacyjna Perspektywy - zaplanował spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i przedstawicielami uczelni. Maturzyści dowiedzą się, co ich czeka na egzaminie maturalnym z poszczególnych przedmiotów, będą mogli wysłuchać prelekcji przygotowanych specjalnie dla nich przez przedstawicieli OKE.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas maturalnych na spotkania z pracownikami i studentami Politechniki Łódzkiej, którzy nie tylko na stoisku uczelni, ale i na specjalnej prezentacji oferty kształcenia, przybliżą zasady kwalifikacji oraz ofertę kierunków, jakie uczelnia oferuje kandydatom na studia. Postaramy się zaciekawić wszystkich, nie tylko samymi kierunkami, ale także atmosferą życia studenckiego, sukcesami naszych studentów oraz infrastrukturą, która z roku na rok wzbogaca jedyną uczelnię techniczną w regionie łódzkim -  informuje Kamila Kremer- Kuśnierek z Działu Promocji PŁ, organizatorka wydarzenia.

Podczas pierwszego dnia Salonu Maturzystow (25.09), będzie również okazja do zapoznania się z Zatoką Sportu PŁ. Zwiedzanie obiektu zaplanowano w trzech turach: o godz. 10.00, 13.00 i 14.00 dla grup 30-osobowych. Zbiórka o wyznaczonych godzinach przy stoisku PŁ.

Dokładny program Łódzkiego Salonu Maturzystów dostępny jest na stronie organizatora: www.salonmaturzystow.pl

Data dodania:2018-09-18
Małgorzata Trocha