Politechnika Łódzka zaprasza na 75. urodziny

Rok akademicki 2019/2020 jest dla społeczności Politechniki Łódzkiej rokiem jubileuszowym. Kalendarz rocznicowych wydarzeń jest bardzo bogaty i różnorodny. Każdy zainteresowany przyjściem na 75. urodziny PŁ znajdzie coś dla siebie.

W programie najważniejszych imprez jubileuszowych znalazło się uroczyste posiedzenie Senatu PŁ z okazji nadania tytułu doktora honoris causa Börje Ekholmowi - prezydentowi firmy Ericsson oraz uruchomienie pilotażowej sieci 5G na terenie uczelni. Wydarzenie zaplanowano na 14 maja (czwartek).

Kolejne uroczyste posiedzenie Senatu PŁ z okazji 75. rocznicy powstania Politechniki Łódzkiej, odbędzie się 22 maja (piątek). Ważnym punktem programu będzie nadanie tytułu doktora honoris causa wybitnemu niemieckiemu chemikowi - prof. Klausowi Müllenowi z Instytutu Maxa Plancka.

Grafika promująca Olimpiadę Akademicką na PŁ

Ciekawym wydarzeniem będzie Olimpiada Akademicka czyli zdrowa rywalizacja sportowa między jednostkami PŁ. Trwające kilka tygodni rozgrywki, w kwietniu i maju, pozwolą na wybranie najbardziej usportowionego wydziału. W rozgrywkach drużynowych i indywidualnych mogą brać udział pracownicy, także byli, studenci, doktoranci i absolwenci.

- Zawody przewidziano w ośmiu dyscyplinach w rywalizacji drużynowej: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce 3x3, badmintonie, pływaniu oraz indywidualnej: rajdzie rowerowym na 75 km, biegu na 7,5 km i marszu nordic walking na 5 km. Mamy nadzieję, że różnorodność dyscyplin sprawi, że każdy pracownik znajdzie coś interesującego dla siebie, niezależnie od stopnia aktywności fizycznej - mówią organizatorzy. - Finał Olimpiady i wręczenie nagrody głównej nastąpi na pikniku pracowniczym 5 czerwca.

Organizatorami Olimpiady są: Centrum Sportu PŁ, Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ „Zatoka Sportu” i PSTEEC Tomasz Pyć oraz Dział Promocji PŁ. Zapisy na poszczególne dyscyplin ruszą na początku marca.

Integracyjnym wydarzeniem dla społeczności politechnicznej będzie tegoroczny piknik dla pracowników i przyjaciół zaplanowany na 5 czerwca (piątek). Organizatorem będzie Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Na początku czerwca uczelnia zorganizuje na terenie kampusu PŁ weekend pełen naukowych i sportowych atrakcji. Wydarzenie zatytułowane "Energia z nauki" jest skierowane do łodzian oraz mieszkańców naszego regionu.

Wśród planowanych działań znajdą się spotkania z naukowcami PŁ, m.in. ekspertami z zakresu dietetyki, nowych technologii, które pokażą, w jak wielu aspektach życia obecna jest nauka i jak duży wpływ ma na nasze życie. Podczas warsztatów zaprezentujemy, jak wiele łączy naukę ze sportem, zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną - uprawianą amatorsko i profesjonalnie.

Centralnym miejscem wydarzeń będzie kampus Politechniki Łódzkiej i Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ „Zatoka Sportu”.

Wszystkich członków społeczności akademickiej PŁ: studentów, pracowników, absolwentów, partnerów oraz przyjaciół zapraszamy do wspólnego świętowania.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich wydarzeń znajdują się na stronie jubileuszowej.

Data dodania:2020-02-25
Małgorzata Trocha