Politechnika Łódzka zakończyła pierwszy etap rekrutacji

Politechnika Łódzka w czwartek 26 lipca opublikowała listy przyjętych na pierwszy rok studiów. Najwięcej osób chciałoby studiować informatykę. Ten kierunek jest niezmiennie rekrutacyjnym hitem.

W tym roku w systemie rekrutacyjnym Politechniki Łódzkiej było trochę więcej zgłoszeń na studia pierwszego stopnia niż w roku ubiegłym, ponad 19 tysięcy.

Na nowy rok akademicki uczelnia przygotowała 4525 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia oraz 890 miejsc na studiach niestacjonarnych. Przyszli studenci mogli wybierać spośród 62 kierunków, w tym także takich, na których językiem wykładowym jest angielski lub francuski.

Aby zapewnić odpowiednią jakość kształcenia, uczelnia postanowiła podnieść wymagania stawiane kandydatom. Na studia stacjonarne pierwszego stopnia Politechnika Łódzka przyjęła 3620 osób i 569 osób na studia niestacjonarne. Oznacza to, że na niektóre kierunki pozostały jeszcze wolne miejsca, choć jest ich nieco mniej niż w ubiegłorocznej rekrutacji.

Listy przyjętych, zgodnie z praktyką stosowaną w uczelni, są listami ostatecznymi i te osoby, które dostały się na studia mogą już w pełni korzystać z wakacji.

Na liście najpopularniejszych kierunków znajdują się te, które od kilku ostatnich lat przyciągają kandydatów na studia. Największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka – na studia w języku angielskim było 15 zgłoszeń na miejsce. W pierwszym etapie rekrutacji wypełniły się limity przyjęć na ten kierunek na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Na drugim miejscu znalazło się zarządzanie i inżynieria produkcji –  na studia w języku angielskim było niemal 11 zgłoszeń na miejsce i niemal 10 na studia w języku polskim. Nie zaskakuje także duże zainteresowanie kierunkiem logistyka – ponad 9 zgłoszeń na miejsce, kierunkiem zarządzanie – ponad 8 zgłoszeń na miejsce oraz kierunkiem automatyka i robotyka, na który było ponad 7 zgłoszeń na miejsce.

Na kierunki, na których pozostały wolne miejsca uczelnia planuje przeprowadzić drugi etap rekrutacji, który rozpocznie się 1 sierpnia 2018 r. i potrwa do 12 września 2018 roku.

W drugim etapie rekrutacji Politechnika Łódzka oferuje 657 miejsc na studiach stacjonarnych i 289 miejsc na studiach niestacjonarnych.

Pełna lista wolnych miejsc - kierunków i rodzajów studiów pierwszego stopnia, na które będzie prowadzony nabór w II etapie rekrutacji znajduje się na stronie rekrutacja.p.lodz.pl.

Nadal mogą się rejestrować kandydaci na studia II stopnia. Rekrutacja zakończy 21 września 2018 r.

Data dodania:2018-07-27
Ewa Chojnacka