Politechnika Łódzka w Sieci Akademickiej Thales

Przedstawiciele pięciu uczelni i jednego instytutu podpisali, 17 listopada na Politechnice Śląskiej, porozumienie z międzynarodową firmą Thales, powołujące Sieć Akademicka Thales Polska. Politechnikę Łódzką reprezentował rektor, prof. Sławomir Wiak.

Wspólny dokument parafowały cztery największe Politechniki: Śląska, Warszawska, Łódzka, Gdańska i Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie oraz  Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Celem utworzenia Sieci Akademickiej Thales Polska jest wzmocnienie współpracy między partnerami.

Studenci i pracownicy naukowi zrzeszeni w Sieci Akademickiej Thales będą korzystać z doświadczeń partnera przemysłowego, firmy Thales Polska, wdrażającego technologicznie zaawansowane rozwiązania dla lotnictwa, transportu lądowego, obronności, bezpieczeństwa oraz przestrzeni kosmicznej. W ramach tej działalności będą realizowane prace dyplomowe, prace doktorskie oraz inne prace wdrożeniowe związane z profilem działalności firmy. Z kolei środowisko akademickie udostępni w trakcie wykonywania prac swoje zaplecze badawcze oraz know-how.

Data dodania:2017-11-20
Małgorzata Trocha
Sygnatariusze porozumienia utworzenia Sieci Akademickiej Thales.W środku prof. S.Wiak, rektor PŁ. fot. Radosław Wojtczak