Politechnika Łódzka przygotowała dla uczniów matury próbne

Z myślą o maturzystach uczelnia stworzyła możliwość systematycznego powtarzania i sprawdzenia wiedzy z matematyki, fizyki oraz chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Młodzież lubiąca nowe technologie, może sprawdzić swoje umiejętności bez stresu związanego z oceną pojawiająca się w dzienniku, rozwiązując testy w dowolnie wybranym przez siebie momencie korzystając z komputera szkolnego lub w zaciszu domowym. Jest to pierwsza matura próbna dostępna do rozwiązania online dla wszystkich maturzystów z obszaru całego kraju.

Aby wziąć udział w sprawdzianie wiedzy uczestnicy rejestrują się do odpowiedniej matury na portalu www.infimat.p.lodz.pl. Najbliższa sesja maturalna rozpocznie się w sobotę 9 listopada.

Zadania będą dostępne przez cały tydzień. Test można rozwiązać tylko raz, uczniowie mają na to 180 minut. Zadania przygotowują nauczyciele z Politechniki Łódzkiej i I LO w Łodzi. Poprawne odpowiedzi wraz ze swoim wynikiem uczeń zobaczy 17 listopada, czyli po zakończeniu sesji maturalnej lub w dowolnym późniejszym terminie przez cały rok szkolny.

- W pierwszej sesji maturalnej, która odbyła się już w październiku uczestniczyli uczniowie z około 400 szkół z całej Polski. Największym zainteresowaniem cieszyła się matura z matematyki podstawowej – mówi dr inż. Ewa Korzeniewska, organizująca projekt – Testy z nowymi zadaniami, poza terminem listopadowym, będą dostępne jeszcze dwukrotnie - w grudniu oraz w marcu. Mamy nadzieję, że ta forma matury próbnej ułatwi uczniom powtarzanie materiału, a tym samym przyczyni się do zdania matury na satysfakcjonującym poziomie.

Data dodania:2019-11-06
Ewa Chojnacka