Politechnika Łódzka powita studentów programu Erasmus+

Już w najbliższy piątek do grona studentów Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE dołączą cudzoziemcy, którzy będą studiować w Politechnice Łódzkiej w ramach programu Erasmus+ oraz umów o podwójnym dyplomie z prestiżowymi uczelniami europejskimi. W tym roku na semestr zimowy 2018/2019 przybyło do IFE niemal 280 studentów.

Zapraszamy na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019 dla Studentów Wymiany,

która rozpocznie się w piątek, 28 września 2018 roku o godzinie 12:00 w Sali Widowiskowej Politechniki Łódzkiej przy Al. Politechniki 3a.

Zagraniczni studenci co roku spędzają w Politechnice Łódzkiej jeden lub dwa semestry. W tym roku na semestr zimowy do IFE przyjechało niemal 280 studentów. Tradycyjnie już, najliczniejszą grupę stanowią Francuzi, Hiszpanie i Turcy, jednak Politechnikę Łódzką coraz chętniej wybierają również kandydaci z krajów, takich jak Austria czy Holandia.

Podczas otwarcia konferencji głos zabierze między innymi dr inż. Dorota Piotrowska – dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej i wieloletni wykładowca akademicki.

Wydarzenie otworzy kierownik Sekcji Mobilności Studenckiej – Magdalena Drabek-Glapińska. Zagraniczni studenci usłyszą praktyczne informacji na temat studiów w IFE oraz całej uczelni oraz otrzymają wiele wskazówek przydatnych podczas pobytu w Łodzi. Niezbędną wiedzą podzieli się między innymi starszy aspirant Adam Dembiński z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Politechnika Łódzka od wielu lat rozwija wymianę studentów i kadry w ramach programu Erasmus+, którego głównym założeniem jest wspieranie kształcenia oraz zapewnienie młodzieży lepszych szans na rynku pracy, jak również tworzenie programów dla kadry pracującej z młodzieżą. Bardzo ważnym aspektem programu jest również nawiązanie współpracy między uczelniami, szkołami, przedsiębiorstwami i organizacjami z Unii Europejskiej.

Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ czynnie uczestniczy w realizacji programu Erasmus+. Rozwój mobilności studenckiej jest niezwykle ważnym tematem i jednocześnie wyzwaniem, przed którym stoją wszystkie, liczące się uczelnie w Polsce. Był też jednym z powodów powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ – jednostki ogólnouczelnianej, istniejącej od lipca 2017 roku, w której skład weszło IFE PŁ.

Data dodania:2018-09-27
Ewa Chojnacka