75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Politechnika Łódzka pomaga maturzystomZ myślą o maturzystach z całej Polski uczelnia uruchomiła portal do systematycznego powtarzania i sprawdzenia wiedzy z matematyki, fizyki oraz chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 

informatyka

 

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada, zaplanowano kolejną sesję maturalną. Aby wziąć udział w sprawdzianie wiedzy wystarczy zarejestrować się do odpowiedniej matury na portalu www.infimat.p.lodz.pl.


- W pierwszej sesji maturalnej, która odbyła się już w październiku uczestniczyli uczniowie z około 400 szkół z całej Polski. Największym zainteresowaniem cieszyła się matura z matematyki podstawowej – mówi dr inż. Ewa Korzeniewska z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, organizująca projekt – Testy z nowymi zadaniami, poza terminem listopadowym, będą dostępne jeszcze dwukrotnie - w grudniu oraz w marcu. Mamy nadzieję, że ta forma matury próbnej ułatwi uczniom powtarzanie materiału, a tym samym przyczyni się do zdania matury na satysfakcjonującym poziomie.


Zadania będą dostępne przez cały tydzień. Test można rozwiązać tylko raz, uczniowie mają na to 180 minut. Zadania przygotowują nauczyciele z Politechniki Łódzkiej i I LO w Łodzi. Poprawne odpowiedzi wraz ze swoim wynikiem uczeń zobaczy 17 listopada, czyli po zakończeniu sesji maturalnej lub w dowolnym późniejszym terminie przez cały rok szkolny.


Dzięki inicjatywie Politechniki Łódzkiej młodzież lubiąca nowe technologie, może sprawdzić swoje umiejętności bez stresu, rozwiązując testy w dowolnie wybranym przez siebie momencie korzystając z komputera szkolnego lub w zaciszu domowym. Jest to pierwsza matura próbna dostępna do rozwiązania online dla wszystkich maturzystów z obszaru całego kraju.

 


Data dodania:2019-11-08
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE