PŁ i Bosch Security Systems będę współpracować

Politechnika Łódzka i Bosch Security Systems podpisali 21 czerwca w Rektoracie PŁ umowę o współpracy.

Prof. Sławomir Wiak, Rektor PŁ oraz Krzysztof Góra, Dyrektor Handlowy Bosch Security Systems i Józef Bycul, Kierownik Działu Sprzedaży, złożyli podpisy pod dokumentem. Dotyczy on, m.in., kształcenia studentów w zakresie najnowszych technologii i urządzeń wykorzystywanych w systemach bezpieczeństwa. Na mocy umowy podejmowane będą współdziałania przy projektach dotyczących niezawodności i integracji systemów bezpieczeństwa oraz automatyki budynkowej, czy też związanych z technologiami wykorzystywanymi w rozwiązaniach Smart City.

Jak powiedział rektor PŁ po uroczystości:

Dla mnie to ogromna radość, ponieważ jestem przekonany, że uczelnia musi podchodzić do kształcenia studentów w oparciu o współpracę z firmami, o podjeście biznesowe. Know how, które powstaje w firmach, musi być przeniesione na poziom uczelni i w drugą stronę - myśl tworzona na uczelni, powinna trafiać do otoczenia przemysłowego. Musimy kształcić studentów, wykorzystując najnowsze technologie. Co więcej, Politechnika Łódzka chce budować inteligenty kampus, dlatego tak cenny jest dla nas partner, z którym dziś podpisaliśmy umowę.

Dyrektor Handlowy Bosch Security Systems mówił, jak ważnym partenrem dla firmy, którą reprezentuje, jest Politechnika Łódzka:

Z punktu widzenia Boscha, który stara się wyznaczać trendy, niezmiernie ważny jest kontakt ze światem nauki, z ośrodkami badawczymi, które przyczyniają się do powstawania nowych technologii. To w nich jest centrum nauki, wiedza i dlatego myślę, że tylko dobre rzeczy mogą wyniknąć ze wpsółpracy uczelni i firmy komercyjnej.  W Polsce powstaje centrum kompetencyjne Bosch. Planujemy zatrudnienie kilkuset inżynierów tworzących nowe technologie. Liczę, że to będą również absolwenci Politechniki Łódzkiej.

Data dodania:2017-06-20
Agnieszka Garcarek-Sikorska