Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Po wakacjach studenci PŁ wrócą do wyremontowanych akademikówOsiedle Akademickie Politechniki Łódzkiej zmienia swój wygląd. Uczelnia w ostatnich latach uzyskała z budżetu państwa 19 milionów złotych na modernizację domów studenckich. Dodatkowo, na tegoroczne remonty PŁ przeznaczyła aż 5 milionów złotych.

 

Nowa siłownia w wyremontowanym  III DS PŁ.Najnowszą, ukończoną inwestycją jest przebudowa i remont III Domu Studenta PŁ. Głównym celem prac było dostosowanie budynku do wymogów obowiązujących w przepisach pożarowych. Akademik jest wyposażony m.in. w dźwiękowy system ostrzegawczy, w system sygnalizacji pożaru, wentylację oddymiania, napowietrzania korytarzy i klatek schodowych, instalację teleinformatyczną FTTH. Gruntownej przebudowie poddano pokoje mieszkalne, pomieszczenia sanitarne i kuchenne.


- Nowy wygląd zyskały także klatki schodowe i korytarze. Został podniesiony standard 60 pokoi, 3-osobowe zamieniono na 2-osobowe. Jednocześnie oddano do dyspozycji mieszkańców 4 pomieszczenia do nauki, salę rekreacyjną, telewizyjną, do tenisa stołowego, bilardową, salkę fitness. Uczelnia na ten cel otrzymała dotację w wysokości 8 mln złotych - wyjaśnia Janina Mrozowska, dyrektor Osiedla Akademickiego PŁ.

 

Przez wakacje prace trwały na całym Osiedlu Akademickim PŁ. Kompleksowy remont przeszły dwa piętra w IV DS oraz piętro w VI DS. Pojawiły się tam nowe okładziny ścienne, podłogowe, drzwi, meble, instalacje teleinformatyczne FTTH. W kolejnych trzech akademikach - II, V oraz VII DS wymalowano i wyremontowano kilkadziesiąt pomieszczeń, w VI DS został rozbudowany system monitoringu. W VIII DS wymieniono drzwi ewakuacyjne na takie o zwiększonej odporności pożarowej. Kompleksowy remont pionu sanitarnego wraz z przyległymi pokojami odbył się na czterech piętrach w IX DS. Wyremontowany pokój w III DS.

 

Osiedle Akademickie Politechniki Łódzkiej dysponuje 2 800 miejscami noclegowymi. Od nowego roku akademickiego, od października, zmienią się opłaty za zamieszkanie w domach studenckich PŁ. Ceny wzrosną średnio o 8 proc. Ostatnia podwyżka opłat w DS PŁ miała miejsce w 2015 roku.


Data dodania:2017-09-04
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
I Dom Studenta PŁ.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE