75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Plastyka - UTW PŁSekcja plastyczna UTW PŁ rozpoczęła działalność w 2006 roku i obecnie gromadzi ok. trzydziestu słuchaczy, nie związanych zawodowo z działalnością artystyczną. Są oni przedstawicielami różnych zawodów. Różni ich także: doświadczenie życiowe, uzyskane wykształcenie i zdobyte umiejętności. Łączy natomiast ujawniona wrażliwość artystyczna oraz dążenie do pokazania i utrwalenia obrazów własnej wizji otaczającego nas świata. To dążenie, podjęte w wieku dojrzałym, dla wielu stało się powrotem do dawnych marzeń, których realizacja nie była wcześniej możliwa.

 

 

W swiat grafiki i malarstwa wprowadza słuchaczy UTW PŁ wspaniały wykładowca i pedagog, Marek Gajewski, dzieląc się swoją wiedza i prezentując różne techniki w innowacyjnych połączeniach, często nie spotykanych wcześniej.

 

Słuchacze UTW PŁ skupieni w sekcji plastycznej nie tylko tworzą interesujące obrazy ale także, dzięki zajęciom na terenie Politechniki oraz w plenerze, przeżywają piękną artystyczną przygodę – rozwijając przy tym własną indywidualność twórczą. Swoje prace prezentują na licznych wystawach zarówno indywidualnych jak i organizowanych przez UTW PŁ. Wród słuchaczy i absolwentów sekcji są liczni członkowie Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi jak również Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Data dodania:2020-04-01
Data aktualizacji2020-05-20

Wprowadzone przez:
Agnieszka Stołecka

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE